DOLAR

32,9802

0.52%
EURO

35,8605

0.69%
ALTIN(gr)

2.518,25

-0,41%
BİST 100

10991.57

-0,41%
Inveo Ventures, girişimcilik ekosistemindeki 10. yılında paydaşlarıyla Bridgevent'te bir araya geldi
  • Mersin Haber
  • Ekonomi
  • Inveo Ventures, girişimcilik ekosistemindeki 10. yılında paydaşlarıyla Bridgevent'te bir araya geldi

Inveo Ventures, girişimcilik ekosistemindeki 10. yılında paydaşlarıyla Bridgevent'te bir araya geldi

ABONE OL
Haziran 7, 2024 08:15
Inveo Ventures, girişimcilik ekosistemindeki 10. yılında paydaşlarıyla Bridgevent'te bir araya geldi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Inveo Yatırım Holding CEO’su
 Onur Topaç, bugüne kadar girişimcilik ekosistemindeki farklı sektörlerden 100’e yakın şirkete, 10 milyon doların üzerinde yatırım yaptıklarını söyledi.  

Inveo Yatırım Holding ve Gedik Yatırım tarafından kurulan ve grubun teknoloji girişimciliği yatırımları nezdinde yönetim merkezi olarak konumlanan Inveo Ventures, Bridgevent 2024 etkinliğinde ekosistem paydaşlarıyla bir araya geldi. 

Bölgenin lider kurumsal girişim sermayesi olmayı hedefleyen Inveo Ventures, bu yolculukta en büyük gücü, yatırım yaptığı girişimlerden alıyor. Girişimciler için yatırımcıdan öte yol arkadaşı olma vizyonuyla hareket eden Inveo Ventures, girişimciler ve yatırımcılar arasında bir değer köprüsü kurmayı amaçladığı Bridgevent 2024 etkinliğini gerçekleştirdi. 

Inveo Yatırım Holding CEO’su Onur Topaç ve Inveo Ventures Genel Müdürü Haluk Nişli’nin ev sahipliğinde gerçekleşen Bridgevent, grubun teknoloji girişimciliğiyle ilgili hedeflerinin anlatıldığı ‘Yatırımdan Daha Fazlası’ başlıklı panelle başladı. Bu panelin ardından, ‘Yatırım ve Sinerji: CVC’den Startup’lara Stratejik Yaklaşımlar’, ‘Kadın Liderler: Güçlü Kadınlar, Güçlü Yatırımlar’, ‘Engelleri Aşmak: Fundraising Süreçleri’ ve ‘İşin Mutfağında Yer Almak’ başlıklarında paneller düzenlendi. 

Panellerde Doğukan Çetin (APY Ventures), İlker Temuzkuşu (Vestel Ventures), Erkan Yağcıoğlu (100. Yıl Girişim Sermayesi), Başak Zorlutuna (ScaleX Ventures), Günce Önür (Startup Wise Guys), Elif Boyner (iyiyaşa), Zeynep Eliçin (Varsapp), Murat Hacıoğlu (B2Metric), Emre Öget (Retter.io), Egehan Asad (Novus), Berkin Toktaş (Revo Capital) ve Barış Özistek (Boğaziçi Ventures) konuşmacı olarak yer aldı.

Inveo’nun ekosistemi her yıl istikrarlı büyüyor

Inveo Yatırım Holding CEO’su Onur Topaç, 2024 yılında, holding bünyesinde yeni şirketler kurarak veya mevcut şirketlere ortak olarak, finansal ve entelektüel sermaye yatırımlarıyla, şirketlerinin değerini maksimize etmeyi amaçladıklarını söyledi. Ekosistemlerinin her yıl istikrarlı bir şekilde büyümeye devam edeceğini belirten Topaç, “Piyasa değerimizde 2028 itibarıyla 1,7 milyar dolar seviyesine ulaşma vizyonumuzu gerçekleştirmek için üstün bir özveriyle çalışacağız” dedi.

Inveo Ventures’ın Türkiye’nin parlayan yıldızlarını keşfedip onlara destek vermeyi amaçladığını belirten Onur Topaç, “Uzun yıllar öncesine dayanan bir hayalin gerçeğe dönüşmesi yolundaki atılımlarımızdan büyük gurur duyuyorum. Bugüne kadar, girişimcilik ekosistemindeki farklı sektörlerden 100’e yakın şirkete, toplamda 10 milyon doların üzerinde yatırım yaptık. Bu girişimlere değer katmayı ve onların global pazarlarda rekabet edebilir hale gelmelerine destek olmayı sürdürüyoruz” diye konuştu.

Daha fazla unicorn ve decacorn çıkarabilecek potansiyelimiz var

Türkiye’de girişimcilik ekosisteminde son 10 yılda 2.000’i aşkın işlemde 5 milyar dolara yakın yatırım yapıldığını vurgulayan Onur Topaç, geleceğe ilişkin öngörülerini şöyle açıkladı: “Ekosistemin, özellikle son yıllarda hızlanarak büyüdüğünü, Türkiye’den çıkan girişimlerin global oyuncular arasında yer bulduğunu ve teknolojiye olan yatırımcı ilgisinin arttığını görmek sevindirici. Nitekim ülkemizden 5 unicorn, 2 de decacorn çıktı. Bugün 374 Girişim Sermayesi Yatırım Fonu, 29 Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığının bulunması, çok sayıda kurumsal girişim sermayesinin kurulmuş ya da kurulma aşamasında olması, çok sayıda girişimcinin katılımı, ekosistemdeki muazzam gelişime işaret ediyor. Önümüzdeki 10 yılda, daha fazla şirketin teknolojik inovasyona yatırımcı olacağını olacağını düşünüyorum. Daha fazla bireysel yatırımcı, doğrudan ya da dolaylı olarak ekosisteme gelmeli. Türkiye, daha fazla unicorn ya da decacorn çıkarabilecek potansiyele sahip. Bu yolla daha fazla teknoloji ihracatı yapabilecek konuma erişmeliyiz. Inveo Ventures’ın, gelecek 10 yıl içinde, büyüyen ekosistemin önemli bir oyuncusu olarak, portföyü 100 girişim şirketine ulaşmış, yerelden globale açılmak için nakdi ve gayrinakdi kaynak arayan teknoloji girişimleri için bir cazibe merkezi haline gelmesini planlıyoruz. Yatırım yaptığımız girişimlerden bir unicorn çıkarmayı hedefliyoruz. Portföyümüzdeki teknoloji şirketlerinin halka arzına önderlik etmek de hedeflerimiz arasında yer alıyor.”

Inveo Ventures Genel Müdürü Haluk Nişli de Bridgevent’e katılım gösteren paydaşlara teşekkür ederek, “Bridgevent etkinliği, girişimcilerimizle aramızdaki bağları daha da güçlendiren ve girişimcilik ekosisteminin birlikte büyümesinin anlamını gösteren bir platform oldu. Inveo Ventures olarak, sadece finansal destek sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda girişimcilere stratejik rehberlik de sunuyoruz. Amacımız, yatırım yaptığımız her şirketin global pazarlarda rekabet edebilir hale gelmesini sağlamak ve onlara sürdürülebilir büyüme yolculuklarında eşlik etmek. Büyük bir aile olduğumuz tüm girişimcilerimizle daha nice etkinliklerde buluşmayı dört gözle bekliyoruz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.