İstanbul’da İnsanlığın Kalbi Filistin Kitabının Tanıtımı

İstanbul’da İnsanlığın Kalbi Filistin Kitabının Tanıtımı

ABONE OL
Haziran 13, 2024 16:12
İstanbul’da İnsanlığın Kalbi Filistin Kitabının Tanıtımı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İstanbul’da “İnsanlığın Kalbi Filistin” Kitabının Tanıtımı Yapıldı

İstanbul’da, Rami Kütüphanesi’nde düzenlenen bir etkinlikte ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin yazılarından oluşturulan “İnsanlığın Kalbi Filistin” kitabının tanıtımı gerçekleştirildi. Tanıtım öncesinde İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Rami Kütüphanesi arasında Eğitim ve Kültür İşbirliği Protokolü imzalandı.

Protokol İmza Töreninde Yapılan Açıklamalar

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Mücahit Yentür ve Rami Kütüphanesi Müdürü Ali Çelik tarafından imzalanan protokolün ardından Yentür, kitapta yer alan 173 öğrencinin yazılarının tarihe not düşülmesinin önemine vurgu yaptı. Filistin’deki olayları hüzünle takip ettiklerini söyleyen Yentür, çocukların duygularını ve düşüncelerini kaleme alarak seslerini duyurmalarının değerli olduğunu belirtti.

Yentür: “Hukukun üstünlüğü nutuklarının atıldığı ama üstünlerin hukukunun geçtiği bir zulme çocuklarımızın ses yükseltmesi son derece önemli. Tarihin en karanlık günlerine şahitlik ediyoruz. Bu acı tarihi kendi kalemleriyle bir kitaba dönüştürdüler.”

Yentür, eğitimciler olarak teknoloji ve bilgiyi öğrencilere aktarmanın yanı sıra merhamet, adalet ve şefkat duygularını da önemsediklerini vurguladı. Çocukların insanlık, adalet ve merhamet duygularını geliştirerek gelecekte daha iyi bir dünya için çalışacaklarını belirtti.

Öğrencilerin Yazdıkları Şiir ve Kompozisyonlar Kürsüde Okundu

Programda bazı öğrencilerin yazdıkları şiir ve kompozisyonlar kürsüde okundu. Yentür ve Çelik, öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirerek etkinliği sonlandırdılar.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.