DOLAR

33,0004

0.57%
EURO

35,9115

0.84%
ALTIN(gr)

2.516,28

-0,49%
BİST 100

10980.15

-0,49%
QNB Finansportföy Ürün Yelpazesini Genişletiyor

QNB Finansportföy Ürün Yelpazesini Genişletiyor

ABONE OL
Mayıs 22, 2024 12:15
QNB Finansportföy Ürün Yelpazesini Genişletiyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yeni fonlar; QNB Finans Portföy Agresif Serbest Fon (GRL) ile hem TL hem de Yabancı Para birimi cinsi varlıklara,  QNB Finans Portföy Gümüş Serbest Fon (FMG) ile de gümüş ve gümüşe dayalı sermaye piyasası araçlarına yatırım yapılabiliniyor. QNB Finansportföy, 3 Haziran 2024 tarihinde de QNB Finans Portföy Dinamik Dağılımlı Serbest (Döviz) fonu satışa açıyor.

QNB Finansportföy ayrıca,  QNB Finans Portföy Dow Jones İstanbul 20 Hisse Senedi Yoğun Borsa Yatırım Fonu’nu 19 Nisan 2024 tarihi itibari ile ” QNB Finansbank Temiz Enerji Endeksi Hisse Senedi Yoğun Borsa Yatırım Fonu”na dönüştürererek, “QTEMZ” borsa kodu ve yeni yatırım stratejisi ile yönetmeye başladı. 

QNB Finansportföy Genel Müdürü Egemen Erden, fon çeşitliliğinde piyasa dinamiklerini, müşteri beklenti ve ihtiyaçlarını yakından takip ettiklerini belirterek, “Yeni fonları yatırımcılara sunarken, müşterilerimizin de ihtiyaçlarını dikkate alıyoruz. Bunun yanı sıra toplumsal etki ve sürdürülebilirlik de önceliklerimiz arasında yer alıyor. Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakma ve topluma pozitif katkı sağlama misyonuyla, çevreye fayda sağlayan şirketlere yatırım yapılmasının önemini gözetiyor ve yatırımcılarla da paylaşıyoruz. QNB Finans Portföy Agresif Serbest Fon, QNB Finans Portföy Gümüş Serbest Fon ve QNB Finans Portföy QNB Finansbank Temiz Enerji Endeksi Hisse Senedi Yoğun Borsa Yatırım Fonu olmak üzere üç yeni fonumuzu da bu perspektifte yatırımcılarımıza sunduk. Bu fonlarımızın yanı sıra döviz bazında mutlak getiri hedefleyen yatırımcılarımız için, 3 Haziran 2024 tarihinde QNB Finans Portföy Dinamik Dağılımlı Serbest (Döviz) fonu satışa açıyoruz.” dedi. 

QNB Finans Portföy Agresif Serbest Fon ile makroekonomik veriler ve gelişmeler, istatistiksel ve diğer analizler ışığında hem Türk Lirası hem de Yabancı Para birimi cinsinden varlıklara yatırım yaparak hem sermaye kazancı hem de mevduat endeksi üzerinde getiri elde edilmesi hedefleniyor. QNB Finans Portföy Agresif Serbest Fon, agresif yatırım stratejisi çerçevesinde yönetilmekte olup, fonun risk değeri 5 ila 7 bandı arasındadır.  

QNB Finans Portföy Gümüş Serbest Fon ile de gümüş ve gümüşe dayalı sermaye piyasası araçlarına yatırım yaparak, gümüş fiyatlarında oluşacak değişimleri yatırımcısına yüksek oranda yansıtılması hedefleniyor. 

QNB Finans Portföy QNB Finansbank Temiz Enerji Endeksi Hisse Senedi Yoğun Borsa Yatırım Fonu ise “QTEMZ” borsa kodu ve yeni yönetim stratejisi* ile yatırımcılara sunuldu. QNB Finansbank Temiz Enerji Endeksi’ni takip etmektedir.  QNB Finansbank Temiz Enerji Endeksi ise; Borsa İstanbul’da işlem gören ve faaliyet gelirlerinin büyük çoğunluğunu yenilenebilir enerji kaynaklarından enerji üretim veya dağıtımı veya bu alanda kullanılan teknolojilerin veya bileşenlerin üretim veya satışından elde eden şirketlerin paylarından oluşan portföyün fiyat ve getiri performansının ölçülmesi amacıyla oluşturuldu.  

QNB Finans Portföy Dinamik Dağılımlı Serbest (Döviz) Fon ise yabancı para cinsi sermaye piyasası araçlarına yatırım yapmak suretiyle, yatırımcısına döviz bazında mutlak getiri yansıtmayı hedefliyor. Fonun portföy dağılımı, söz konusu sınırlamalar dahilinde kalmak kaydıyla; makroekonomik veriler, istatistiksel analizler ve fon yöneticisinin piyasa beklentileri dahilinde dinamik olarak değiştirilebilecek. 

*QNB Finans Portföy Dow Jones İstanbul 20 Hisse Senedi Yoğun Borsa Yatırım Fonu, “QNB Finans Portföy QNB Finansbank Temiz Enerji Endeksi Hisse Senedi Yoğun Borsa Yatırım Fonu”na dönüştürülmüştür

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.