DOLAR

32,9639

0.42%
EURO

35,8707

0.63%
ALTIN(gr)

2.514,89

-0,54%
BİST 100

10991.57

-0,54%
Başarının Sırrı Takım Çalışmasında Saklı- Güncel

Başarının Sırrı Takım Çalışmasında Saklı- Güncel

ABONE OL
Eylül 21, 2023 11:01
Başarının Sırrı Takım Çalışmasında Saklı- Güncel
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Teksüt, yaptığı yatırımları artırırken hem Türkiye’de hem de yurtdışında büyümeye devam ediyor. Türkiye’de bayi ağını genişleterek ve e-ticaret platformlarını kullanarak yaygınlığını artıran Teksüt, katıldığı yurtdışı fuarlar ve pazarlama çalışmaları ile ürün gönderdiği ülke sayısını 42’ye çıkardı. 

 

Ürün Yelpazesini yeni ürünler ile geliştirdi. Eylül ayında Worldfood İstanbul’a katılan ve hemen sonrasında  Yerel Zincirler Buluşuyor Konferans ve Fuarı’nda yer alan Teksüt, Ekim ayı başında Almanya’da düzenlenecek Anuga Gıda Fuarı’nda yer alacak. 

 

Türkiye’nin en köklü süt ve süt ürünleri kuruluşu Teksüt, İstanbul Avrupa, İstanbul Anadolu, Bursa, İzmir ve Ankara Bölge müdürlükleri ve dağıtım merkezleri ile Türkiye’nin büyük bir kısmına ürünlerini ulaştırıyor. Ulusal, yerel zincirlerin ve marketlerin yanı sıra Türkiye’nin önde gelen e-ticaret platformlarında ürünlerini müşterileri ile buluşturuyor. Türkiye’nin süt ve süt ürünlerini 4 kıtada 42 ülkeye ihraç ediyor.  Üretim hattını ve ürün yelpazesini de geliştiren Teksüt uluslararası kalite standartlarını koruyarak üretim, pazarlama ve ihracat başta olmak üzere her alanda en iyiyi hedefliyor. 

 

Teksüt Yönetim Kurulu Üyesi  Arda Aksaray hedefli ve planlı çalışmanın yanı sıra başarıya inanan bir takım gibi hareket ettiklerini  belirterek şunları söyledi: “Hem Türkiye’de hem de yurtdışında Teksüt ürünlerinin pazar payını daha da artırabilmek için üretim altyapımızı güçlendirdik, çalışanlarımıza yatırım yaptık. Günlük süt işleme kapasitemizi bin tonun üzerine çıkarttık. Süt üretiminde UHT hatlarımızın kapasite artırımını sağladık. Proses ve dolum makine yatırımımızı yaptık. Yoğurt, ayran, tereyağı ve krema hatlarımızda kapasite artırımlarını tamamladık. Ürün yelpazemize yeni ürünler ekledik, en son katıldığımız YZB 2023 Fuarı’nda Laktozsuz Süt ürünümüzü sunduk. Üretim, kalite, satış ve pazarlama ekiplerimiz, ihracat organizasyonumuz ve tüm bu birimlere kesintisiz hizmet sunan destek birimlerimiz ile bir takım ahengiyle çalışıyoruz. Toptan, perakende, ev dışı tüketim, e-ticaret  ve ihracat  birimlerimiz ile bir bütün olarak birbirimize destek vererek adımlar atıyoruz. ”

 

Teksüt Satış ve Pazarlama Direktörü Murat Keleş Türkiye’nin hem üretim hem de tüketim anlamında büyük bir ekonomik  gücünün olduğunun altını çizdi. Rekabetin yoğun olduğu süt ve süt ürünleri sektöründe dinamikleri yakından takip ettiklerini, sahadan elde ettikleri verileri doğru analiz ederek çalışmalarına yön verdiklerini paylaştı. Murat Keleş bu kapsamda perakende sektörünün önemli buluşması YZB 2023’te Destek Sponsoru olarak yer almaktan mutlu olduklarını dile getirdi. Teksüt olarak her yıl düzenli bir şekilde inovasyon yatırımlarına devam ettiklerini, ürün gamını geliştirerek yeni ürünleri tüketicilerin beğenisine sunduklarını belirtti. Murat Keleş şöyle devam etti: “ Süt ürünleri pazarı rekabetin yoğun, güvenin önemli olduğu bir kategori. Üretim gibi satış da her gün yeniden yapılıyor. Biz müşterilerimizin sesine kulak vererek, beklentilerini anlamaya gayret ederek çalışmalarımıza yön veriyoruz. Üretimden ve iç pazardaki birikimimizden gelen gücümüz uluslararası deneyim ile birleşerek  bizi başarıya taşıyor .” 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.